Zjazd 1
Moksoterpia, bańki lekarskie, konchowanie
Wiara w uzdrawiającą silę ognia utrzymywała się nieomal u wszystkich narodów świata od zarania ich dziejów, a echa kultu ognia przetrwały do dnia dzisiejszego.
Prof. dr n. med. Zbigniew Garnuszewski
MOKSOTERAPIA (TERMOPUNKTURA)
Czy wiesz, że moksoterapia, znana również jako termopunktura, to metoda lecznicza, z której dobrodziejstw korzystano w Chinach już od tysięcy lat? Choć to Chińczycy jako jedni z pierwszych zaczęli w praktyce używać leczniczych właściwości bodźców termicznych, podobne metody leczenia odnajdziesz w tradycjach medycznych starożytnej Grecji, Rzymu, krajów arabskich, a nawet u Twoich słowiańskich przodków.
Wyobraź sobie, jak wiele pokoleń czerpało z tej wiedzy! Na świecie istnieje pokaźna ilość zapisów dotyczących termopunktury w literaturze medycznej od czasów starożytnych. Co fascynujące, jej atrakcyjność – z uwagi na dużą skuteczność – nie tylko nie maleje z pokolenia na pokolenie, ale śmiało można powiedzieć, że staje się coraz bardziej powszechna.
Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu jako twórców Szkoły Naturopatii, jak również innych praktykujących tę terapię, w Akademii Drogi Do Zdrowia uznaliśmy ją za niezwykle cenną. Dlatego wprowadziliśmy tę znakomitą metodę terapeutyczną do programu kształcenia jako jedno z ważniejszych narzędzi w portfolio doskonale przygotowanego do zawodu NATUROPATY. Jeśli rozważasz tę ścieżkę rozwoju, moksoterapia otworzy przed Tobą nowe możliwości skutecznego pomagania innym.
SZTUKA STAWIANIA BANIEK LEKARSKICH
Podobnie jak moksoterapia, akupresura, akupunktura czy przystawianie pijawek lekarskich oraz szereg innych metod terapeutycznych stosowanych w holistycznej naturopatii, tak i sztuka stawiania baniek lekarskich ma za sobą kilka tysięcy lat praktyki. Z powodu swojej dużej skuteczności, stawianie baniek na stałe weszło do metod medycyny kultur starożytnych i, na szczęście, przetrwało aż do Twoich czasów.
W pierwszym polskim podręczniku lekarskim napisanym przez Stefana Falimirza pt. „Zielnik lekarski”, wydanym w 1534 roku, znajdziesz opis baniek i zasady ich stosowania. Autor na rycinach zaznaczył nawet na sylwetkach ciała ludzkiego miejsca ich stawiania. Dopiero stosunkowo niedawno, dzięki badaniom Henry’ego Heada i innych naukowców, udowodniono istnienie połączeń odruchowych pomiędzy powłokami Twojego ciała (skórą) a narządami wewnętrznymi. Tym samym potwierdzono wcześniejsze obserwacje lekarzy starożytnych oraz tzw. uzdrowicieli ludowych odnośnie wykorzystania Twojej powłoki skórnej do odruchowego działania na chory narząd – w celach leczniczych (doskonale wprost ukazuje to klawiterapia).
W naszej Akademii uczymy fenomenu sztuki stawiania baniek lekarskich jako niezwykle potrzebnego, wręcz niezbędnego – jesteśmy o tym przekonani – narzędzia terapeutycznego dla każdego Naturopaty. Znakomite efekty w powrocie do zdrowia, tak jak w moksoterapii czy konchowaniu, osiągniesz stosując bańki u dzieci, ponieważ terapia ta nie wiąże się z bólem czy traumą, co z pewnością docenisz.
KONCHOWANIE
Odkryj konchowanie (nazywane również lejkowaniem, tutkowaniem czy świecowaniem) – metodę, której początki wywodzą się ze starożytnych kultur i ich medycznych sposobów na przywracanie zdrowia. Nazwę „koncha” zawdzięczamy mieszkańcom Hawajów, gdyż to właśnie oni do swoich rytuałów leczniczych używali konchy – muszli ślimaka.
Wyobraź sobie ten proces: muszla (lub specjalna świeca) obcięta na stożku, którego otwór wkładany jest do Twojego ucha, osypywana była ziołami, specjalnymi olejkami i podpalana. Poczujesz, jak powoduje to wysysanie nagromadzonej woskowiny i zanieczyszczeń zgromadzonych w uchu, przy jednoczesnym nagrzewaniu i wypełnianiu Twojego ucha leczącymi oparami z ziół i olejków eterycznych. Przekonasz się, że zabiegi te są bardzo przyjemne, relaksujące i uspokajające.
W Twoim kanale usznym podczas zabiegu wytwarza się podciśnienie. Efekt ten przekłada się bezpośrednio na regulację ciśnienia śródczaszkowego, zatok i błony bębenkowej. Zatem konchowanie oddziałuje na Twój kanał słuchowy i poprzez niego na całą głowę, system nerwowy i organizm. Lista wskazań do tych zabiegów jest stosunkowo długa, szczególnie jeśli doświadczasz problemów laryngologicznych, grypy, przeziębienia itp. Zauważysz też, jak świetnie terapie te odbierają dzieci i jak doskonale na nie działają.
Przy zapisie na panel obowiązuje zaliczka w wysokości 500 zł płatna przelewem na numer konta:
28 10 90 2806 0000 0001 6237 4092
W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko oraz nazwę kursu.