Suplementacja inteligentna

Suplementacja inteligenta

 

„..gdybyśmy chcieli uzyskać niezbędne dawki witamin i biopierwiastków ze spożywanych owoców, warzyw i zbóż, musielibyśmy zjadać je w takich ilościach, że nasz przewód pokarmowy by temu nie podołał”

profesor Aleksander Ożarowski w rozmowie „Skazani na suplementację”

 

Nieuchronnie zmieniający się świat, moda, postęp technologiczny, jak i zastosowanie nowoczesnych rozwiązań we współczesnej gospodarce rolnej i hodowlanej spowodowały, że z dnia na dzień stajemy w obliczu konieczności uzupełnienia lub w ogóle dostarczenia istotnych dla naszego zdrowia składników odżywczych. Jesteśmy zgodnie ze słowami wyjątkowego specjalisty skazani na suplementację.

 

Rynek zalewany jest ogromem produktów suplementacyjnych. Jednak na co zwrócić uwagę? Jakie składniki aktywne w jaki sposób działają? Które są ze sobą w synergii a które są antagonistami? Czego nie wolno robić? Jakie składniki aktywne muszą być podane z innymi, aby organizm mógł je wchłonąć i przyswoić? Czym się kierować przy dietoterapii? To zaledwie kilka pytań, na które odpowiedź stanowi niezbędną wiedzę w zakresie suplementacji inteligentnej. Nie sposób bowiem rozpocząć suplementację, ale istotą jest dobrać ją w inteligentny sposób, dopasowany do danej osoby i sytuacji.

 

Suplementacja to przełomowy kierunek na rynku polskim, jakże jednak istotnie ważny. CKZ Akademia Drogi do Zdrowia oferuje dla Państwa kurs, po ukończeniu którego otrzymają Państwo zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia MEN z dnia 19.03.2019 w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz 652).

Zaświadczenie nie daje uprawnień do wykonywania zawodu. Daje natomiast potwierdzenie zdobycia wiedzy w zakresie naturopatycznego doradztwa w temacie suplementacji.

 

Nauczyciele

Diana Olaniecka

Specjalista ds. dietetyki i dietoterapii

Nasze strony partnerskie: